Propozície preteku – „Leopoldovský kapor“ 1.mája 2016

Napísal: Zuzana Slobodová on .

 

Miesto konania: Leopoldovská štrkovka

Propozície:

 1. Zúčastniť pretekov sa môžu 3 až 5 členné družstva zo základných škôl. Každú školu môžu reprezentovať maximálne 3 družstva.
 2. Družstvo nemôžu reprezentovať len 2 členovia a ani jednotlivec. Títo pretekári nemôžu loviť a byť zaradení do súťaže. 
 3. Každý člen družstva musí byť  mladší ako 15 rokov a musí mať platné povolenie na rybolov respektíve byť členom SRZ.
 4. Prihlásenie družstva jeho kapitánom treba ohlásiť do 27.4.2016 najlepšie e-mailom na adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.  , alebo telefonicky na číslo: 0908 788 713
 5. Súpisku žiakov s dátumom narodenia potvrdenú riaditeľstvom školy prinesú pretekári na prezentáciu, čím družstvo potvrdí účasť na preteku. Družstvo, ktoré nepríde do losovania nemôže byť zaradené do súťaže.
 6. Každý pretekár musí mať na mieste lovu pri sebe: vyťahovák háčikov, meradlo, podberák pripravený k použitiu a doklady na rybolov. 
 7. Súťažiaci loví z brehu sa na jeden prút z jedným naväzcom opatreným jednoduchým háčikom. Spôsoby lovu: plávanu, feeder, naťažko, poloťažko.
 8. Nástraha môže byť rastlinného aj živočíšneho druhu. Kukurica, cesto, zemiak, pukanec, kostný alebo hnojový červ atď. ... Množstvo vnadiacej zmesi nie je limitovaná.
 9. Pretekári lovia samostatne - napínanie nástrahy, nahadzovanie , zdolávanie úlovku, podobratie a zasieťovanie .
 10. Do súťaže sa započítavajú všetky ulovené ryby.
 11. Hodnotenie úlovkov je nasledovné: každá ryba do 20cm – 1bod, nad 20cm počet centimetrov = počet bodov. V prípade zhody rozhodne väčší počet ulovených rýb.
 12. Ocenené budú tri najlepšie družstvá a víťazne družstvo získa putovný pohár pre svoju školu.
 13. Pretekár si môže ponechať 1ks kapra, ktorý ma lovnú mieru. Zasieťovanú rybu nie je možné obmieňať. Všetky ostatné ryby budú po zmeraní rozhodcom šetrné pustené späť do vody.
 14. Za dodržiavanie pravidiel je zodpovedný rozhodca pridelený družstvu, ktorý jediný môže pomôcť pretekárovi pri vyskytnutých problémoch.
 15. Protesty alebo porušenia rieši hlavný rozhodca alebo riaditeľ pretekov.
 16. Súťaží sa podľa týchto pravidiel, ak nie je uvedené inak tak  Zákonom č. 139/2002 Z.z. o rybárstve a Vyhláškou MŽP SR č. 185/2006 Z.z.
 17. Každý pretekár svojou účasťou dáva súhlas na zverejnenie svojho mena, priezviska a obrazového materiálu jeho osobnosti v mediálnych prostriedkoch MsO SRZ Hlohovec /internet, spravodaj, informačná tabuľa/. 

Časový harmonogram:

07:00 - 07:15       prezentácia
07:15 - 07:30       losovanie – kapitáni družstva
07:30 - 07:45       odchod na stanovište a príprava pretekárov
07:45 - 08:00       kŕmenie
08:00 - 11:00       pretek
11:00 - 11:30       vyhodnotenie a sčítanie výsledkov
11:30 - 12:00       vyhlásenie výsledkov a odovzdávanie cien

Súťaži sa na vlastne nebezpečie a za bezpečnosť detí zodpovedá rodič, zákonný zástupca alebo sprevádzajúca osoba. V prípade búrky bude pretek prerušený počas jej trvania, aby sa predišlo úrazom blesku. V čase nepriazne počasia môže riaditeľ pretekov odsunúť štart prípadne skrátiť dĺžku preteku.