Leopoldovsky kapor 2018

Napísal: Miroslav Levčík on .

4

Za krásneho slnečného počasia otvára ako každoročne kaprovú sezónu pretek družstiev základných škôl - Leopoldovský kapor. Preteku sa zúčastnilo 33 mladých zapálených rybárov, ktorí boli rozdelený v ôsmych družstvách. Smutnou skutočnosťou však bola neúčasť základných škôl mesta Hlohovec. Počas preteku boli ulovených 163 ks nádherných rýb a to prevažne kapor rybničný. Cenu za najväčší úlovok si odniesol Cibulka Matej, ktorý s nemalou námahou zdolal kapra 57 cm.

Leopoldovsky kapor 2017

Napísal: Miroslav Levčík on .

9

Na samotnom konci apríla tohto roku nám príroda ukázala opäť svoju silu a po výdatných dažďoch v predchádzajúcom týždni na Orave a Kysuciach prišla veľká voda aj k nám. Samozrejme, že vysoký stav hladiny vody vo Váhu priniesol zo sebou aj vzdúvanie hladín v našich štrkoviskách. Tento prichádzajúci tlak studenej vody ovplyvnil aktivitu rýb, ktoré sa prebudili k záberom, až keď slniečko začalo ukazovať svoju silu.

Leopoldovský kapor 2015

Napísal: Miroslav Levčík on .

3V peknom prvomájovom ráne, sa naši mladí rybári opäť stretli na štrkovisku v Leopoldove, aby si pomerili sily v love rýb udicou družstiev základných škôl.

Leopoldovský kapor 2014

Napísal: Zuzana Slobodová on .

6

V prekrásnom už májovom ráne, sme sa opäť stretli s našimi mladými rybármi, ktorý si chceli zmerať svoje znalosti v love rýb. Slnkom povzbudzovaní a vetríkom hnevaní nahadzovali svoje tajné recepty a fígle na ulovenie tých najväčších úlovkov. Žiaľ tohto roku nám rybka brala o čosi ostýchavejšie a tak aj tých úlovkov bolo o čosi menej.