Leopoldovsky kapor 2016

Napísal: Zuzana Slobodová on .

 

12

1. mája 2016 sa konal už tradičný rybársky pretek žiakov základných škôl "Leopoldovský kapor". 

 

1. mája 2016 sa konal už tradičný rybársky pretek žiakov základných škôl "Leopoldovský kapor".
Za studeného nedeľného rána sme sa všetci stretli na štrkovej pláži pri štrkovisku Leopoldov. Z dôvodu ľahšieho prístupu a rozchodu súťažiacich na vylosované stanovišťa, sme sa tohto roku rozhodli zmeniť miesto hlavného stanu a umiestnili sme ho na kopček nad plážou. 
Pretekov sa zúčastnilo 36 pretekárov, ktorí boli rozdelení v 9 družstvách. Po predchádzajúcom studenom týždni, kde ranné teploty klesali pod bod mrazu, sme s pretekármi dúfali v lepšie počasie a aby sa tieto zmeny neprejavili v neochotu zberania potravy samotných rýb. Napokon bolo všetko v celku dobre. Počasie aj keď pod ľahkým mrakom, tak pocitovo bolo teplučko. A rybky? Z rána brali trochu opatrnejšie, no nakoniec sa nám to rozbehlo viac ako po iné roky. Pretekári ulovili spolu 87 rýb a to prevažne kaprov. Ocenení boli tri najlepšie družstvá a odovzdali sme aj cenu za najväčšiu ulovenú rybu, kapor 77cm, ktorú ulovil Adrián Korec. Všetkým samozrejme gratulujeme a tešíme sa na vašu účasť v ďalšom ročníku.

 


Poradie:
Poradie Meno Body

1. ZŠ Leopoldov 1007
2. ZŠ Podzámska 35, Hc 964
3. ZŠ Vilka Šuleka 388

4. ZŠ Horné Otrokovce 358
5. ZŠ Červeník „B“ 271
6. ZŠ Červeník „A“ 126
7. ZŠ Bučany 112
8. ZŠ Štefánika 30, Hlohovec 62
9. ZŠ Trakovice 52

Záverom by som chcel poďakovať organizačnému týmu za ochotu a čas pomáhať, MsO SRZ Hlohovec a firme SPORTS spol. s r.o. za ceny, a všetkým čo nás podporujú a pomáhajú rozvíjať športovú činnosť našej mládeže.