Leopoldovsky kapor 2017

Napísal: Miroslav Levčík on .

9

Na samotnom konci apríla tohto roku nám príroda ukázala opäť svoju silu a po výdatných dažďoch v predchádzajúcom týždni na Orave a Kysuciach prišla veľká voda aj k nám. Samozrejme, že vysoký stav hladiny vody vo Váhu priniesol zo sebou aj vzdúvanie hladín v našich štrkoviskách. Tento prichádzajúci tlak studenej vody ovplyvnil aktivitu rýb, ktoré sa prebudili k záberom, až keď slniečko začalo ukazovať svoju silu.

V týchto, prírodou neprajných podmienkach, bojovalo medzi sebou 22 pretekárov, ktorí boli rozdelení v 5 družstvách. Spolu ulovili 41 rýb a to prevažne kaprov. Trofej najväčšieho úlovku si odniesol Cibulka Matej za ulovenie kapra v dĺžke 51cm. Celkovým víťazom sa stali žiaci ZŠ Leopoldov, ktorí si putovný pohár odniesli tretí krát po sebe a za tento „hetrik“ gratulujeme. 

Všetci pretekári, ktorí sa zúčastnili tohto krásneho preteku, dostali od našej organizácie malé občerstvenie formou balíčku a balenie krmiva na ryby. Samozrejme gratulujeme a tešíme sa na Vás v ďalšom ročníku.


Poradie:
1.ZŠ Leopoldov 1361

2.ZŠ Vilka Šuleka 2 88
3.ZŠ Vilka Šuleka 1 62
4.ZŠ Horné Otrokovce 32
5.ZŠ Štefánika 30, Hlohovec 29

 

Záverom by som chcel poďakovať organizačnému týmu za ochotu a čas pomáhať, MsO SRZ Hlohovec a za ceny firme SPORTS spol. s r.o., a všetkým čo podporujú športovú činnosť našej mládeže.

 

Levčík Miroslav